Verslui

Verslas – svarbus partneris kuriant tvarią energetikos ateitį

Nacionalinė darbotvarkė „Nacionalinė energetinės nepriklausomybės strategija“ siekia esminių pokyčių Lietuvos energetikos sektoriuje, užtikrindama, kad iki 2050 m. mūsų šalies energetika taptų visiškai neutrali klimatui. Tai ne tik iššūkis, bet ir milžiniška galimybė verslui tapti šio pokyčio dalimi, kartu prisidedant prie ekonomikos augimo ir nacionalinio saugumo stiprinimo.

Kuo svarbus verslas šioje strategijoje?

  • Atsinaujinančios energijos gamyba: Verslo investicijos į saulės ir vėjo elektrines yra būtinos, siekiant užtikrinti, kad Lietuvoje būtų pagaminama tiek energijos, kiek jos suvartojama.
  • Energetinis efektyvumas: Inovatyvūs sprendimai energijos vartojimo mažinimui ir efektyvesnių technologijų diegimas padeda greičiau pasiekti neutralumą klimatui.
  • Energijos kaupimo infrastruktūra: Įmonių dalyvavimas kuriant energijos kaupimo sprendimus užtikrins stabilų energijos tiekimą net esant netolygiai atsinaujinančių šaltinių gamybai.
  • Pereinamojo laikotarpio inovacijos: Investicijos į tvarius sprendimus skatina technologijų plėtrą ir prisideda prie tvaresnės ekonomikos kūrimo.

 

 

Strategija verslui atveria galimybes:

  • Finansavimo mechanizmai, skirti atsinaujinančios energetikos projektams.
  • Ilgalaikis konkurencingumo augimas diegiant tvarias technologijas.
  • Galimybė tapti tvarių pokyčių lyderiais ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje.

Kurkime ateitį kartu:
Jūsų įmonė gali būti šio tvarumo judėjimo priešakyje, diegiant švarius energetikos sprendimus ir prisidedant prie nacionalinės energetinės nepriklausomybės tikslų. Mes esame pasiruošę padėti jums kiekviename žingsnyje – nuo saulės elektrinių įrengimo iki energijos kaupimo sistemų diegimo.

Susisiekite su mumis – kartu pasieksime didelius tikslus!
Mūsų patirtis – jūsų tvarumas.

Tapkite nepriklausomi
ir sutaupykite jau dabar!

Nors mūsų įmonė specializuojasi dirbdama su privačiais klientais, tačiau esame pasiruošę ir mielai padedame verslui, kuris nusprendžia rintis saulės energetiką. Tai išties puikus sprendimas ir ilgalaikė investicija, reikalaujanti minimalių kaštų.

Tarptautinės energetikos agentūros (IEA) duomenimis atsinaujinantys energetikos ištekliai 2017 metais pasiekė didžiausią augimą iš visų pasaulyje šiuo metu naudojamų energijos šaltinių.

Saulės energiją pats gaminantis vartotojas tampa nepriklausomas nuo elektros kainų svyravimo (dažniausiai – brangimo) net iki 30 metų. Todėl saulės energija domisi vis daugiau verslo įmonių, nes joms aktualu sumažinti veiklos kaštus, jos nori, kad investicijos atsipirktų maksimaliai greitai ir siekia prisidėti prie švaresnės aplinkos kūrimo Lietuvoje bei pasaulyje.

Taigi visų pirma reikia aiškiai apibrėžti verslo poreikius, lūkesčius ir technines galimybes. Tai greitai ir profesionaliai gali atlikti „Solners“ specialistai. Mes ne tik pakonsultuosime, bet ir supažindinsime su sėkmingai veikiančiais projektais, suteiksime informaciją apie Europos sąjungos fondų teikiamą paramą. Jei reikės, pasirūpinsime reikiamų dokumentų pildymu, kitais projektų administravimo klausimais.

Vienas dažniausiai verslo atstovams kylančių klausimų yra susijęs su pertekline energija ir jos realizavimu. Šį klausimą lengva išspręsti sudarant reikiamas sutartis su Energetikos skirstymo operatoriumi (ESO).

Taip pat vis dar gajūs mitai apie tai, kad Lietuvoje nepakanka saulės šviesos arba, kad saulės elektrinių energija kenkia elektros prietaisams. Šiems ir panašiems mitams paneigti mes pateikiame statistinius duomenis, konkrečius per du dešimtmečius atliktų darbų pavyzdžius ir realių atvejų analizes. Todėl nėra priežasties baimintis, o mes kviečiame kreiptis į mus, jei turite klausimų ar planuojate sieti savo verslo plėtrą su saulės energetika.

Energijos perteklius ir trūkumas

Šviesiuoju paros metu saulės  jėgainė gamina elektros energiją, kuri naudojama namų, biuro ar kitų patalpų įrenginių aprūpinimui. Galime patikinti, kad tai tik mitas, kad ši energija yra kitokia ir gali pakenkti elektros prietaisams ar įrenginiams. Taip pat nederėtų rūpintis ir dėl to, jog saulės jėgainė pagamins daugiau elektros energijos nei tuo metu yra suvartojama, Įrengiant saulės elektrinę iš anksto pasirūpinama tuo, jog  likusi nepanaudota energija bus perduodama į skirstomuosius ESO tinklus.

Jeigu Jūsų įrenginiai vartoja daugiau energijos nei tuo metu pagamina saulės jėgainė, energijos skirtumas yra padengiamas iš ESO skirstomojo tinklo atgaunant anksčiau į tinklą pateiktą elektros energiją arba perkant ją iš ESO įprasta tvarka. Tokie vartotojai, kurie gali ne tik vartoti elektros energiją iš ESO tinklų, bet ir pateikia ją į tinklą vėlesniam susigrąžinimui, vadinami gaminančiais vartotojais. Jų pagaminta perteklinė elektros energija tarsi saugoma ESO tinkluose. Tam, kad būtų suskaičiuota gaminančio vartotojo suvartotos iš tinklo ir pateiktos į tinklą elektros energijos kiekis vykdoma tiksli dvipusė apskaita. Svarbu tai, kad tokiu būdu neapskaičiuojama ta energijos dalis, kurią vartotojas pasigamina  ir iš karto suvartoja.

Kai saulės elektrinės pajėgumas sumažėja ir prireikia energijos, tuomet anksčiau ESO perduota perteklinė energija atgaunama už 5.2 ct/kWh (PVM įskaičiuotas). Šią kainą nustato Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija, o apskaitos laikotarpis trunka kasmet nuo balandžio 01 d. iki kovo 31 d. ir leidžia vartotojams vasarą pagamintą energijos perviršį naudoti ne tik tamsiuoju paros metu, bet ir vėlyvą rudenį ar žiemą, kai trumpos dienos metu pagamintos elektros neužtenka pilnai padengti suvartojimą.

Jei per metus vartotojas suvartoja daugiau elektros energijos nei pasigamina, skirtumą jis padengia pirkdamas energiją iš ESO įprastine tvarka, Jei saulės elektrinės įrengimą patikėsite mūsų komandai, mes mielai pasirūpinsime visomis būtinomis sąlygomis, reikiamais dokumentais. Taip pat – įvertinsime, kokio pajėgumo elektrinę statyti bei pasirūpinsime jos saugumo, technine priežiūra.

Ar norėtumėte sužinoti saulės baterijų kainą?

Sužinoti baterijų kainą